Rodzice, które dostrzegli u swoich dzieci talent muzyczny chętnie go pielęgnują pokazując temu młodemu człowiekowi różne drogi. Wiele rodziców chętnie swoim dzieciom i nastolatkom kupuje instrumenty perkusyjne, by uczyli się grać, poznawali nowe sposoby spędzania czasu oraz odkrywali nowe zajęcia. Jakie instrumenty perkusyjne obecnie wiodą prym? Zapraszam poniżej. 

1. Bębenki 

Wielu rodziców uważa, iż zabawkowy bębenek powinno mieć już półroczne dziecko. To dobry pomysł, gdyż maluch od początku poznaje różnego rodzaju dźwięki, uczy się iż po wykonaniu określonej czynności pojawia się jakiś dźwięk oraz poznaje instrumenty. Na rynku bębenków do grania jest wiele. Na początek fachowcy polecają przede wszystkich bębenek do gry palcami np. HD-20, HD-25 oraz bębenek HD8-1 20 cm z pałeczką Velton. Takie instrumenty to wydatek rzędu około 30-40 zł. 

2. Dzwonki 

Dzwonki to bardzo wdzięczne instrumenty, na których wydawać być się mogło z natury umie grać na każdy. Kupno jednak profesjonalnego i dobrego dzwona to nie lada wyzwanie. Dzwonek S-945 samba (mały), dzwonki chimes, dzwonki chromatyczne 27-tonowe mogą się okazać na początku dla młodego muzyka strzałem w dziesiątkę. 

3. Perkusje

Prawdziwa, duża, profesjonalna perkusja to marzenie każdego początkującego perkusisty. Na naukę gry na perkusji dobrze wybrać tańszy model jak np.: perkusja klasyczna akustyczna 103/8RD, która w swoim zestawie zawiera także stopę i taboret. Taki zestaw będzie dobrym motywatorem do dalszej pracy i nauki gry na tym niezwykle wytwornym instrumencie.