Zespół Czerwone Gitary został założony w 1965 roku. Bardzo szybko zyskał sławę i był ulubionym zespołem większej części Polaków. Piosenki:
„Biały krzyż”, „Płoną góry, płoną lasy” czy „Nie zadzieraj” lub „Senny szept” bardzo szybko zyskały popularność. Wydawane, początkowo, w formie płyt winylowych z czasem na rynku pojawiały się też w innej formie.

Sprzedaż płyt winylowych

Płyty winylowe Czerwone Gitary, dostępne w ofercie niektórych sklepówPlyty winylowe Czerwone Gitary to dzisiaj rarytas oferowany przez niektóre sklepy sprzedające ofertę płyt z winylu. Sklepy te obok sprzedaży, najczęściej prowadzą też skup określonych i danych płyt gramofonowych. Dzisiaj płyt nagranych w formie winylowego krążka wydaje się coraz mniej. Jest to forma już bardziej zapomniana i bardziej wydawane płyty są jakąś gratką czy też ciekawostką. Ot ktoś chce wydać swoje utwory dodatkowo jeszcze w formie płyty winylowej. Polecane produkty: https://winylownia.pl/pl/parameters/czerwone-gitary-10280.html

Ciekawostki i białe kruki

W sklepach zajmujących się sprzedażą i skupem płyt winylowych można czasami znaleźć naprawdę interesującą gratkę, ciekawostkę czy białego kruka. Grupa Czerwone Gitary wydała, w czasie trwania swojej kariery, dość sporo płyt, większość z nich była w formie winylowej. Dzisiaj zespół już formalnie nie istnieje, dlatego dla niektórych fanów płyty tego zespołu są bardzo dużą gratką. Ich cena zależna jest od roku wydania, stanu i rodzaju płyty. Niektóre egzemplarze oferowane są w niskich cenach a niektóre dochodzą nawet do kwoty 100 złotych.
Sklep z płytami winylowymi przypomina książkowy antykwariat, w którym można znaleźć coś unikalnego.