Mnóstwo rodziców chce, by ich dzieci od małego miały kontakt z różnymi instrumentami. W ostatnim czasie zdecydowanie na topie jest perkusja dla dzieci, która sprawdzi się już u maluchów w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat. Dzięki niej dzieci mogą poznać prawdziwe, rockowe brzmienie oraz sprawdzić siebie, czy mają poczucie rytmu i czy w ogóle są zainteresowane muzyką.

Coś dla początkującego perkusisty

Pierwsza, zabawkowa perkusja dla dzieci może okazać się strzałem w dziesiątkę. Taki zestaw zawiera bowiem wszystko, co składa znajduję się w oryginalnej perkusji dla dorosłych. Bębny, bębenki, cymbał z podstawką, wzmacniacz – to wszystko tworzy całkiem przyzwoity zestaw, który zachwyci od pierwszego wejrzenia małego muzyka. Rodzice uwielbiający rockowe brzmienia na pewno będą zachwyceni, gdy ich pociechy również zachwycą się taką muzyką od najmłodszych lat.

Instrument do nauki

Jeżeli dziecko uczęszcza na profesjonalne zajęcia gry na perkusji, obowiązkowo musi posiadać taki sprzęt w swoim domu, gdy móc na nim systematycznie ćwiczyć. Rodzice nie muszą się jednak obawiać, iż perkusja dla dzieci wyniesie ich fortunę. W dobrych sklepach muzycznych można bowiem kupić instrumenty specjalnie stworzone dla dzieci, których ceny rozpoczynają się już od 200-300 złotych. Taki model na początek zupełnie wystarczy, można na nim spokojnie trenować oraz uczyć się tworzenia własnej muzyki. Dzieci, które posiadają taki instrument w domu, są bardziej kreatywne, energiczne i otwarte. Dzięki rozpoczęciu gry na perkusji tak wcześnie, wiele z nich wiąże z tym instrumentem swoją przyszłość.

Perkusje dla dzieci dostępne na https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusje/dla-poczatkujacych/dla-dzieci-1462.html