Grę na instrumentach muzycznych najczęściej rozpoczynają dzieci w wieku szkolnym. Ze względu na płynące z tego zajęcia korzyści, na naukę coraz częściej decydują się również dorośli. Wśród możliwych do wyboru opcji, na szczególną uwagę zasługują instrumenty perkusyjne. Dlaczego warto zainteresować się bębnami kielichowymi i dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Co warto wiedzieć o darbukach?

Darbuki to pojedyncze bębny o kształcie kielicha. Instrumenty te są charakterystyczne dla muzyki Bliskiego Wschodu. Szczególną popularnością cieszą się w Turcji i Egipcie. Ze względu na rozpoznawalne brzmienie i wyjątkowy charakter cieszą się coraz większą popularnością wśród osób pragnących podjąć naukę gry na instrumencie. Ich rozmiar umożliwia swobodne przenoszenie. Podczas gry zwykle opiera się je na udzie w pozycji poziomej. Dlaczego warto zdecydować się na bęben kielichowy?

Kto powinien rozpocząć grę na darbuce?

Tego typu instrumenty są częstym wyborem wśród muzyków, którzy pragną poszerzyć repertuar swoich umiejętności. Bębny kielichowe będą jednak doskonałą propozycją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pragnących rozpocząć naukę gry na instrumencie. To rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, które poszukują sposobu na rozładowanie napięcia i nadmiaru energii. Gra na bębnie ułatwia radzenie sobie ze stresem, poprawia koncentrację i jest wspaniałą zabawą. Usprawnia również koordynację i wpływa korzystnie na rozwój motoryki. Pojedynczy bęben będzie też bardziej kompaktowy od zestawu perkusji.

Darbuka – instrumenty dostępna na stronie https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/darabuki-doumbeki-880.html