Winyle wcale nie muszą być luksusem, na który stać jedynie nielicznych. W czasach streamingu internetowego sprzedaż czarnych płyt wcale nie spada, a wynika to z wielu czynników. Kluczowe są liczne okazje, gdzie można znaleźć winyle ulubionych wykonawców. Gdzie i kiedy warto szukać promocji na tanie winyle? 

Gdzie kupić winyle w dobrych cenach? 

Tanie winyle nie są już tak rzadko spotykanym towarem jak w dawnych czasach. Obecnie można je znaleźć nawet w sieciowych supermarketach, gdzie znajdują się obok narzędzi czy zabawek. Z pewnością da się znaleźć wśród nich wiele okazji i rzadkich okazów. W razie czego istnieją również sklepy winylowe, które występują oczywiście również w wersji online. Co jakiś czas można natknąć się tam na ciekawe rabaty. Warto również poszukiwać na stoiskach, gdzie gromadzą się fani czarnych albumów i wymieniają się swoimi kolekcjami. W grę wchodzi zarówno wymiana, jak i zakup albumu, który już zdążał się osłuchać posiadaczowi.tanie winyle

Kiedy szukać tanich winyli?

Tanie winyle najlepiej kupować poza sezonem, kiedy sprzedawcy lubią trochę podwyższyć ceny przed świętami. Najlepiej szukać okazji w trakcie:

  • Black Friday
  • Cyber Monday
  • giełd winylowych
  • poza sezonem świątecznym

Ceny na niektóre winyle spadają wtedy nawet o 50%. Pozwoli to na zakup dwóch okazów w cenie jednego. Warto także być cierpliwym. Płyty w dniu premiery osiągają najwyższe ceny, żeby stopniowo się obniżać. W przypadku ulubionych wykonawców ciężko doczekać do promocji, ale w razie mniej priorytetowych albumów – to świetna okazja na dodatkowe oszczędności.