Płyty winylowe The beatles są znane od wielu lat, ale dopiero w ostatniej dekadzie zaczęły być szeroko rozpowszechniane wśród fanów muzyki wszelkiego rodzaju. Winyl jest idealnym nośnikiem dla kolekcjonerów płyt, ponieważ charakteryzuje się niskim poziomem szumów i ograniczoną trwałością w porównaniu z cyfrowymi plikami muzycznymi. Ten artykuł poprowadzi Cię przez najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej płyty winylowej The Beatles.

Co to jest płyta winylowa The Beatles?

Płyta winylowa The Beatles https://winylownia.pl/pl/parameters/the-beatles-186960.html to rodzaj płyty nagrywanej za pomocą rysika winylowego w połączeniu ze specjalistycznym gramofonem i techniką tłoczenia płyt winylowych. Płyta jest następnie przenoszona na powłokę winylową i tłoczona.

Proces nagrywania rozpoczyna się zwykle od nagrania wzorcowego, które jest następnie rzeźbione na płycie winylowej za pomocą specjalnego generatora. Dane są następnie przesyłane z urządzenia generującego do odpowiedniego systemu przetwarzania dźwięku, gdzie są kwantyzowane i przekształcane na dźwięk.

Fizyczna charakterystyka płyty winylowej The beatles

Fizyczne właściwości płyty winylowej The beatles są podobne do właściwości płyty CD, ale z innym procesem ograniczania szumów, zwanym dynamiczną kontrolą zakresu (DRC). DRC to powszechny proces redukcji szumów stosowany w wielu konsumenckich urządzeniach elektronicznych, takich jak odtwarzacze stereofoniczne, słuchawki, miksery itp.

W przeciwieństwie do płyt CD, rowki na płycie winylowej nie są całkowicie wypełnione dźwiękiem, co skutkuje niższym poziomem szumu. Dzieje się tak dlatego, że rowki na płycie winylowej są węższe niż na płycie CD, dzięki czemu dźwięk łatwiej się z nich wydostaje.