Jeśli kochasz reggaetón, prawdopodobnie słyszałeś o San Luis La Laguna. Grupa jest jednym z najpopularniejszych aktów reggaetón na świecie, a jej członkowie pochodzą z małego miasteczka w Tres Ríos, Puerto Rico. Grupa jest prowadzona przez muzyczny duet Los de Abajo, który tworzą bracia Ivan i Luis Rodríguez. Ich muzyka jest mieszanką reggaetón, cumbia i tradycyjnej muzyki portorykańskiej, a ich piosenki są często przesiąknięte przesłaniem społecznym.

Duet przez lata zdobył dziesiątki nagród, w tym pięć Billboard Music Awards i sześć Latin American Music Awards. Grupa sprzedała również ponad 13 milionów płyt, co czyni ją jednym z najpopularniejszych zespołów reggaetón.

Bad Bunny i J Balvin – także w duecie w Laną del Rey

Jeśli udało Ci się dotrzeć tak daleko w dół listy niedocenionych artystów, to prawdopodobnie znasz Bad Bunny i J Balvin. Artyści, którzy są najbardziej znani jako Bad Bunny i J Balvin, są dwoma z najpopularniejszych artystów, który występują na płytach winylowych https://winylownia.pl/pl/parameters/lana-del-rey-45697.html.

W ciągu swojej kariery duet wydał kilka najlepiej sprzedających się albumów i singli, a także zdobył kilka nagród za swoją muzykę. Dwójka była również nominowana do Latin Grammy Award za ich kolaboracyjny utwór zatytułowany „Palabra Imposible” w 2015 roku.

Duet współpracował nawet z niektórymi największymi gwiazdami reggaetonu, w tym Daddy Yankee, Wisin & Yandel i Enrique Iglesias, a także współpracowali z kolumbijską gwiazdą reggaetonu J Balvinem przy jego singlu „6PM”.

Luis Fonsi w duecie z Laną Del Rey

Chociaż może nie jest tak znany jak niektórzy artyści z tej listy, Luis Fonsi jest jednym z najbardziej udanych artystów reggaetonu. Jest jedynym artystą reggaetón, który kiedykolwiek znalazł się na szczycie listy przebojów Billboard na liście Bubbling Under Hot 100, te utwory zyskały ogromną popularność wśród projektów, które są dostępne na konkretnej stronie.