8 września 2023 roku to data, którą fani Maty od dawna wyczekiwali. Tego dnia artysta wypuścił swój trzeci studyjny album, „Serce,” który okazał się być wyjątkowym muzycznym i duchowym doświadczeniem.

„Ścieżka Serca” to pierwszy album w Polsce, który miał własną stronę odliczania czasu na Spotify, dostępną na Countdown Page. To nietypowe podejście pozwoliło fanom Maty na wspólne odliczanie dni, godzin, minut i sekund do premiery albumu, co tylko zwiększyło napięcie i oczekiwanie.

Historia wyboru tytułu albumu jest równie intrygująca. Mata postanowił zaangażować swoich fanów w proces tworzenia, zachęcając ich do proponowania nazw podczas jego koncertu urodzinowego 14 lipca 2023 roku. Po miesiącu, na scenie SBM FFestivalu, ogłoszono oficjalny tytuł – „Serce.” Alternatywna nazwa, „Gołębie Serce,” zainspirowana składem Gombao 33, również miała swoje miejsce w sercach fanów.

Album „Serce” to nie tylko kolekcja piosenek, ale przesłanie miłości i refleksji. Skomponowany z myślą o różnych osobach, w tym matce, przyjaciołach i fanach, album zawiera utwory, które trafiają prosto do serc słuchaczy.

To także ostatni album wydany przez Michała po opuszczeniu wytwórni SBM Label, co dodaje mu dodatkowego znaczenia.

Album „Serce” jest wyjątkowy także pod względem treści. Każdy z 14 utworów odwołuje się do jednej z 14 stacji Drogi Krzyżowej, co stanowi nawiązanie do religijnej tradycji. Na przykład, utwór numer 12, „I DON’T WANNA DIE,” odnosi się do dwunastej stacji Drogi Krzyżowej, gdzie Jezus umiera na krzyżu.

Album kończy się bonusowym utworem numer 15, „5 MALIN REMIX,” który stanowi muzyczne odniesienie do zmartwychwstania, co jest również odniesieniem do powrotu Michała do sceny muzycznej.

Dodatkowo, artysta przygotował specjalne zdjęcia odnoszące się do każdej z 14 stacji Drogi Krzyżowej, co dodaje głębi i znaczenia całemu albumowi.

„Ścieżka Serca” to nie tylko muzyka, to opowieść o miłości, duchowym rozwoju i odrodzeniu. Przeplatając muzyczne dźwięki z głębokim przesłaniem, Maty dostarcza fanom niezapomnianej podróży muzycznej i duchowej.

Album jest do kupienia tutaj.