Michał Łusiak, znany pod pseudonimem Miszel, to postać, która w polskim świecie rapu zdobyła uznanie i sympatię słuchaczy. Choć jego pseudonim może być jeszcze stosunkowo nowy dla niektórych, jego kariera rozwija się dynamicznie, a jego twórczość zyskuje coraz szersze uznanie. Poznajmy bliżej tę fascynującą postać oraz zanurzmy się w kulisy jego muzycznego świata.

Początki Miszela: Katowice, Leicester i Brytyjskie Wpływy

Miszel, czyli Michał Łusiak, urodził się w 1997 roku w Katowicach, co oznacza, że w 2022 roku świętował swoje 25. urodziny. Jednak nie tylko Polska miała wpływ na jego muzyczny rozwój. Przez pewien czas mieszkał w Leicester, gdzie miał okazję zanurzyć się w brytyjskie odłamy rapu. Ta wielokulturowa mieszanka wpłynęła na unikalny styl Miszela, którego teksty nie tylko brzmią po polsku, ale również w języku angielskim.

Drillowy Prekursor z QueQuality

Miszel nie bez przyczyny uznawany jest za prekursora drillu w Polsce. Jego kariery nabiera tempa, wspieranej przez doświadczenia związane z pobytem za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Czarny koń wytwórni QueQuality, Miszel zyskuje rozpoznawalność zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jego debiutancki album, który ukazał się w 2021 roku, zdobył pozytywne recenzje, a popularność artysty znacząco wzrosła. Miszel, będąc członkiem polskiego środowiska muzycznego, zdobył także uznanie za granicą, zwłaszcza po emisji klipu do utworu „God Save the Queen” w Wielkiej Brytanii.

Dres i Kabe: Rozgłos i Współpraca Artystyczna

Jednym z przełomowych momentów w karierze Miszela był utwór „Dres,” nagrany wspólnie z raperem Kabe. Ten singiel przyniósł mu ogromny rozgłos, nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Miszel zdobył uznanie, a jego twórczość została dostrzeżona na brytyjskich ziemiach.

Powrót do Światła: Nowy Rozdział w Karierze Młodego Rapera

Najnowszym zapowiedzianym dziełem Miszela jest album „Powrót do Światła” którego premiera planowana jest na luty 2024 roku. Ten album to nie tylko muzyczna podróż, ale również opowieść o dojrzewaniu i szacunku dla korzeni. Miszel obiecuje fanom spojrzenie wstecz na swoje muzyczne początki, zestawiając nostalgia z dojrzałością. To artystyczne zaproszenie do wspólnego odkrywania korzeni, które kształtują każdego artystę, nadając mu unikalny ton.

Miszela można określić jako artystę, który nie tylko zdobywa popularność swoim niepowtarzalnym stylem muzycznym, ale także eksperymentuje, rozwija się i przekracza granice. Jego historia to pasjonująca podróż, której śledzenie warto kontynuować, aby zanurzyć się w pełni w muzycznym świecie tego niezwykłego rapera.