Pearl to marka znana dla każdej osoby zafascynowanej perkusją. Dobra jakość i niskie ceny to nie tylko to, co wyróżnia tę markę. Zasłynęła ona bowiem już w 1982 roku zmieniając rynek muzyczny na zawsze…

Pearl Export – klasyka gatunku

Co takiego stało się  w 1982 roku? Otóż wtedy właśnie to na rynek weszła pierwsza budżetowa perkusja, czyli Pearl Export. Czym ona takim szczególnym się wyróżniała? No właśnie głównie tym, że była w pełni budżetowa. Nieco inny, okrojony skład bębnów, dobra jakość, ciekawe technologie oraz niski koszt sprawiły, że perkusja na stałe weszła do muzyki popularnej. Ponadto wielu młodych muzyków mogło rozwinąć skrzydła i stać się zawodowcami.

Pearl Export – zalety

pearl export

Jak w zasadzie przedstawiają się zalety Pearla Export? Pomijając oczywiście jej niską cenę? Przede wszystkim Pearl Export oferuje w zamian za bardzo niską cenę, naprawdę wysoką jakość. Generalnie rzecz ujmując, jedynymi wadami tego modelu było użycie topoli zamiast lepszego klonu oraz niestety nieco gorszej jakości naciągi. Pierwszą wadę jednak świetnie skorygowano za pomocą dodatku mahoniu, co wprowadziło pewną głębię. Warto jeszcze wspomnieć o systemie SST – to jest specjalny proces tworzenia korpusów. Nazywa się on Superior Shell Technology i chodzi tu o to, że tworząc korpusy , poszczególnych warstw się nie łączy, lecz niejako nachodzą one na siebie na zakładkę. Dzięki temu mają piękne i głębokie brzmienie, a także są całkiem wytrzymałe.