W Polsce kije deszczowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób w dalszym ciągu nie ma zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czym jest kij deszczowy?

kij deszczowy

Najprościej rzecz mówiąc kij deszczowy to nic innego jak prosty instrument muzyczny, który wykorzystywany jest przez muzyków na całym świecie od bardzo wielu lat. Jeżeli chodzi o sam wygląd, to większość kijów deszczowych ma postać tuby drewnianej, która wypełniona jest w środku specjalnymi kamyczkami albo nasionkami. Dźwięk wydobywa się oczywiście poprzez przechylanie instrumentu tak, aby zawartość w środku się przesypywała. Delikatny dźwięk to złudzenia przypomina krople deszczu, stąd też wzięła się nazwa tego magicznego instrumentu.

Jaka jest najpopularniejsza odmiana?

Z praktycznego punktu widzenia kij deszczowy każdy może wykonać samodzielnie w domu. Najpopularniejsza odmiana instrumentu pochodzi jednak z Chile i wykonana jest ona z bambusa, który przeszywany jest metalowymi drucikami. W naszym kraju dużym zainteresowaniem cieszą się również kije deszczowe wykonane z wysuszonego kaktusa, które wydobywają kojące dźwięki. Warto wspomnieć również i o tym, że kije deszczowe różnią się między sobą nie tylko materiałem, ale również rozmiarami i długością. W profesjonalnym sklepie muzycznym DrumCenter można znaleźć modele od 50cm do nawet 150cm.