Nowoczesne perkusje od renomowanego producenta niestety nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto dowiedzieć się, na jakie elementy zwracać szczególną uwagę przy ich zakupie. Porządna perkusja to inwestycja na lata zwłaszcza, jak ma się bardzo duże zamiłowanie do gry.

Na jakie elementy zwracać uwagę?

W pierwszej kolejności warto oczywiście wziąć pod uwagę materiał budulcowy. W dzisiejszych czasach coraz rzadziej korpusy wykonane są z desek wyginanych pod parą. Producenci korzystają z pomocy kilkuwarstwowych sklejek, które robione są zazwyczaj z drewna buku, kolonu, orzecha, lipy i mahonia. Czołowi producenci coraz częściej starają się umiejętnie łączyć poszczególne gatunki drewna, dzięki czemu można osiągną naprawdę bardzo ciekawe efekty. Na półkach sklepowych królują przede wszystkim korpusy wykonane z klonu i brzozy.

Porządne talerze

Perkusje muszą posiadać również solidne i niezawodne talerze, które odpowiadają za wydawanie górnych dźwięków. Talerze produkowane są obecnie z kilku różnych materiałów, które w wielu przypadkach są strzeżoną tajemnicą producentów danego zestawu. Rodzaj zastosowanego stopu ma olbrzymi wpływ na brzmienie talerza, dlatego też warto stawiać na talerze z wyższej półki. Jeżeli chodzi o sam materiał, to większość modeli wykonanych jest z miedzi, mosiądzu albo brązu.