Już od najmłodszych lat życia dziecka warto zadbać o to, aby miało ono kontakt z muzyką. Świetną opcją będzie wręczenie podopiecznemu jakiegoś instrumentu. Wybór jest spory, a jedną z propozycji perkusja dziecięca. Okazuje się, że taki niepozorny prezent ma bardzo korzystny wpływ na rozwój brzdąca. Podczas pobrzękiwania na instrumencie perkusyjnym stymulowane są obie półkule mózgu. Takie absorbujące zajecie ma korzystny wpływ na sferę psychiczną i fizyczną dziecka.

Perkusja dla dzieci – jakie wiążą się z tym korzyści dla pociechy?

Wiele rodziców zastanawia się nad sensem kupienia perkusji dla dziecka. Okazuje się, że gra na tym instrumencie wiąże się z wieloma korzyściami dla pociechy.

• Granie na perkusji przyczynia się do zmniejszenia negatywnych emocji związanych z frustracją, rozczarowaniem i nawet stresem. Nawet kilkunastominutowe pobrzękiwanie pozwala na poprawienie nastroju i wyładowanie złej energii. Bębnienie i wibracje dźwiękowe mają wpływ na komórki organizmu i rezonują z nimi, przez co łatwiej jest pozbyć się niechcianych emocji.

• Kolejną zaletą gry na perkusji przez dziecko jest poprawienie ilorazu inteligencji zważywszy na stymulację prawej i lewej półkuli mózgu. Przekłada się to na uzyskiwanie lepszych efektów w nauce. Dzieci grające na perkusji rozwijają w sobie zdolności matematyczne, przez co w przyszłości mają po prostu łatwiej i to nie tylko podczas zajęć szkolnych.

• Dziecko grające na perkusji nabiera pewności siebie i większej odwagi. Poprawia się także zdolność logicznego myślenia.

Oferta sprzedażowa perkusji dla dzieci dostępna pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/products/pearl-roadshow-kids-wine-perkusja-dla-dzieci-6-9-lat-5151.html