Wacław Osiecki, czyli popularny Wac Toja, to jeden z najpopularniejszych raperów na polskiej scenie muzycznej. Recenzje na temat jego działalności w tej branży stoją na relatywnie wysokim poziomie, dzięki czemu artysta przekonuje do siebie coraz większe grono miłośników hip-hopu.

Wac Toja — skąd wzięła się jego popularność?

O raperze zrobiło się głośno w 2020 roku, kiedy to wydał piosenkę „Kapitan”. Jest ona uznawana za jeden ze znaków firmowych artysty, który od tego czasu dynamicznie pnie się w górę. Piosenka „Kapitan” jest idealnym przykładem nowoczesnego hip-hopu, dlatego też została przyjęta z dużym optymizmem przez osoby uwielbiające powiew świeżości w rapie. Utwór ten w mgnieniu oka stał się obligatoryjnym elementem większości imprez, a rozwój Wac Toji przyczynił się do tego, że zapracował sobie na kolaborację z innymi znanymi raperami. W kwietniu 2021 roku nagrał numer z Kizo, który bardzo szybko stał się prawdziwym hitem. „Nasze Lato” od momentu premiery zebrało aż 35 milionów wyświetleń, a jego popularność, pomimo upływu czasu, nie maleje.

Wac Toja — nowości artysty

Największy rozwój Wac Toji przypadł na rok 2020 i 2021, ale nie oznacza to, że młody raper spoczął na laurach. Pod koniec 2022 roku wydał wraz z VHS piosenkę „Karmel”, a w najbliższych miesiącach planuje publikować kolejne utwory, które mają być nawiązaniem do jego złotych lat. Wiele wskazuje na to, że popularność Wac Toji nie będzie malała, a jego piosenki stale powinny zaskakiwać miłośników nowoczesnego hip-hopu. Choć jego utwory bywają kontrowersyjne i ma on rzesze krytyków, to najprawdopodobniej rozwój tego artysty nie zatrzyma się w najbliższym czasie.

Albumy Wac Toja są dostępne do kupienia tutaj.