Gra na perkusji należy do najbardziej niedocenianych gatunków muzyki. Wielu osobom wydaje się, że rytmiczne uderzenie w bębny nie może być wcale takie trudne. Eksperci jednak jednoznacznie twierdzą, że nauka gry na instrumentach perkusyjnych to praca, która zabiera wiele godzin życia i wymaga ogromnie dużo samozaparcia. Nawet największy talent bez treningu zda się na nic.

Kiedy zastanowić się nad zakupem pierwszej perkusji?

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem zestawu perkusji, powinny mieć świadomość, że nie jest to mały wydatek. Dlatego na początku, zamiast inwestować w znany na rynku zestaw Pearl Drums, może warto zastanowić się nad kupnem pałeczek i podstawowych padów, by na nich ćwiczyć swoje pierwsze uderzenia. Dopiero po zdobyciu pierwszych szlifów, można myśleć o zakupieniu profesjonalnego sprzętu.

Jaki zestaw perkusyjny wybrać?

Osoby, które chcą, by ich sprzęt perkusyjny był wysokiej jakości i odznaczał się perfekcyjnym brzmieniem, mogą postawić na perkusję pochodzącą od znanego producenta – a takim na pewno jest Pearl Drums. Warto pamiętać o tym, że ceny zestawów wahają się w granicach od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Te ostatnie jednak przeznaczone są zdecydowanie do użytku profesjonalnego, na wielkich scenach koncertowych. Ci, którzy boją się wydawać małej fortuny na instrumenty, zawsze mogą wybrać sprzęt pochodzący z drugiej ręki. Bardzo często to okazja do zakupu dobrej jakości perkusji w o wiele niższej cenie. To korzystne rozwiązanie, zwłaszcza dla amatorów.