Warto mieć świadomość, że queen płyty winylowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego ludzie nadal chcą słuchać tego rodzaju muzyki?

Brzmienie winyluBrzmienie winylu

Bardzo duża liczba osób uważa, że omawiana czarna płyta brzmi zdecydowanie lepiej w porównaniu do płyty CD. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że właściwości fizyczne nośnika nie pozwalają zastosować stosunkowo dużej kompresji dynamiki utworu. Oznacza to tym samym, że muzyka, która jest nagrywana na płytę winylową będzie podlegała zupełnie innemu masteringowi w porównaniu do tej, która jest przeznaczona na cyfrowe nośniki. Godny uwagi jest również fakt, że omawiane płyty są nośnikiem analogowym. https://winylownia.pl/pl/parameters/queen-3128.html

Obcowanie z muzyką

Godny uwagi jest również fakt, że słuchanie muzyki z omawianego winylu będzie oczywiście wymagało od użytkownika wykonania pewnej pracy. Należy przede wszystkim czyścić płyty. Konieczna jest również manualna obsługa gramofonu. Jest to jeden z powodów, dla którego bardzo duża liczba osób zakochała się w płytach CD. Nie wymagają one bowiem systematycznego czyszczenia.

Fizyczny nośnik

Jak wiadomo, pliki z muzyką nie mają formy, którą osoba zainteresowana mogłaby wziąć do ręki. Ponadto należy mieć świadomość, że bardzo dużej liczby audiofilów posiadanie kolekcji płyt winylowych ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. W bardzo dużej liczbie przypadków są to bowiem zbiory praktycznie całego życia. Przedstawiają zatem nie tylko i wyłącznie wartość sentymentalną, ale również finansową.